Blog

BİMAS TEKNİK ANALİZİ (03.01.2022)


03.01.2022 tarihi itibariyle BİMAS’a baktığımızda 17 Aralık tarihinde BİST genelinde gerçekleşen sert düşüş sonrası 86.65 Fibonacci direnç seviyesinden sert satış baskısıyla karşı karşıya kaldığını görüyoruz. Son dönemde teknik verilerde pozitife yönelik bir geri dönüş sinyallerinin olduğunu ve bu gerçekleşen sinyaller neticesinde bugün pozitif bir tepki yükselişi yaşadığını görüyoruz. 60.10 kısa vadede çok önemli destek noktası olarak takip edilebilir, direnç noktası olarak sırasıyla 66.40 ve 70.25 seviyeleri Fibonacci direnç seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor.

MACD
MACD hareketli ortalamamız 17 Aralıkta BİST genelinde yaşanan genel düşüşle paralel bir şekilde negatif kesişim içerisine girmiş olduğunu görüyoruz. Histogram hareketlerine baktığımızda ise son 4 işlem gününde pozitife yönelik bir güç kazanımı içerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

5 ve 21 GÜNLÜK HAREKETLİ ORTALAMALAR
Bu ortalamalarımızda da 17 Aralık tarihinde negatife yönelik bir kesişimin olduğunu görebiliyoruz. Ancak bugün yaşanan pozitif hava ile 5 günlük ortalamamız 21 günlük ortalamaya doğru bir hareket içerisine girip pozitife yönelik bir güç kazandığını söyleyebiliriz.

Relative Strength Index (RSI)
RSI, aşırı alım veya satım bölgesinde bulunmuyor anlık olarak şu an 42.72 seviyesinde ilerlediğini söyleyebiliriz.

 

 

Yazılarda yer alan analiz ve görüşler tamamen yazarın kişisel yorum ve görüşlerini yansıtmakta olup, sizin risk ve getiri tercihlerinizle uyumlu olmayabilir, gerçeği yansıtmayabilir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yazılarda yer alan bilgiler yazarın şahsi görüşleri olup F-Ray Finansal Teknolojiler ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Görüşmeye Başla!
Whatsapp Destek Hattı
F-Ray Finansal Teknolojiler
Merhaba. F-Ray Finansal Teknolojiler WhatsApp Destek Hattına Hoşgeldiniz